23 квітня відбулася конференція “Investing in Corporate Ukraine” організована Financial Times Global Events. Інвестиційна група «Сократ» представила на конференції спеціалізовану секцію, у якій розглядалися актуальні питання в області злиття і поглинань. У секції взяли участь Владислав Остапенко, директор інвестиційно-банківського департаменту «Сократ», Michail Gibbons, президент “Global M&A” (США), Franz Weber, керуючий партнер CD Invest Austria&South East Europe, Marc J.Lewis, ZAT “Deloitte&Touche USC”, Jean-Marc Metzger, виконавчий директор Financiere de Courcelles (Франція), Наталія Поліщук, директор Advent International (Україна). У рамках секції учасниками були розглянуті наступні теми: міжнародний досвід здійснення угод в сфері злиттів і поглинань, особливості міжнародних угод і оцінка останніх угод в Україні.
Спеціальним запрошеним гостем конференції, представленим «Сократ», був Michael Gibbons, президент “Global M&A”. «Сократ» є ексклюзивним партнером цієї організації в Україні з лютого 2007 року і має доступ до інформаційних ресурсів учасників мережі у 35 країнах світу. Участь у партнерстві дозволяє «Сократ» надавати клієнтам більш якісно і оперативно інформацію про їхній бізнес, оцінку бізнесу на різних ринках, одержувати інформацію від партнерів з Global M&A про аналогічні продажі, ціни угод та їхні зв’язки в областях, що цікавлять клієнта. Також, участь у партнерстві дозволяє оперативно одержувати інформацію про наявність інвестиційних можливостей у кожній із країн - учасниць Global M&A.
Владислав Остапенко в рамках доповіді на тему «Україна — приваблива країна для поглинань. Огляд інвестиційних можливостей українського ринку злиття і поглинань» позначив основні тенденції і прогнози розвитку у найбільш привабливих секторах української економіки: банківському, страховому, фармацевтичному і ритейлу. Так, банківський сектор України характеризується зростаючою капіталізацією, високими темпами нарощування активів, а також посиленням концентрації і зростанням частки іноземного капіталу в сегменті банків середньої величини. Для ритейлу, що демонструє динамічне зростання за останні декілька років, основними тенденціями розвитку є збільшення форматів до рівня супер/гіпермаркетів, cash&carry і швидка регіональна експансія. Фармацевтичний сектор очікує прихід іноземних компаній на український ринок, що прискорить модернізацію вітчизняного виробництва, а також збільшення частки ринку інноваційних продуктів (як вітчизняних, так і закордонних виробників). Страховий ринок характеризується жорсткістю конкуренції між українськими і закордонними страховими компаніями, активним розвитком регіональних мереж і збільшенням активності в секторі лайфового страхування.
Також у рамках секції, присвяченої питанням IPO, група «Сократ» представила доповідь на тему «IPO - оптимістичні або реалістичні прогнози?», з якою виступив Олег Бабур, віце-президент інвестиційно-банківського департаменту «Сократ». За оцінками Олега Бабура, у цілому, незважаючи на кризові умови, оцінка українських публічних компаній на світових фондових ринках зберігає, а за деякими емітентами і перевершує показники докризових коефіцієнтів. Обсяг публічних розміщень емітентів з України у 2007 році склав близько 1,2 млрд. дол., у порівнянні з 130 млн. дол. у 2006 році, однак це менше 1% ВВП. Для порівняння, у Росії цей показник становить приблизно 1.8%, а в Казахстані 5.7%. На його думку, брак пропозиції IPO (у тому числі і з ринків, що розвиваються) акумулює залишковий попит і відповідну ліквідність і може виявитися вигідним при перших розміщеннях якісних емітентів з України, навіть за не зовсім сприятливої динаміки світових ринків.
«Дискусії, проведені в ході конференції, відобразили активний інтерес з боку міжнародних фінансових структур до українського ринку. Необхідно зазначити, що не тільки українські інвестиційні банки висловлюють оптимізм щодо розвитку української економіки і зростання привабливості українських активів, цю позицію розділяють і світові інвестиційні банки, що також взяли участь у конференції. Світова фінансова криза безсумнівно матиме уповільнюючий вплив на кількість угод M&A і публічні розміщенням (IPO). У той же час українські компанії активно розвиваються і стають усе більш відомими. Більшість інвесторів очікують пожвавлення активності ринку капіталу вже у другій половині цього року. І називають серед найбільш привабливих галузей для інвестування сільське господарство, фармацевтику і галузі, орієнтовані на кінцевого споживача» - зазначив Владислав Остапенко.
«Investing in Corporate Ukraine» — конференція організована Financial Times Global Events. На конференції виступило більше 30 доповідачів, серед яких представники найбільших українських корпорацій ДТЕК, СКМ; ключові фінансові інститути - The Bank of New York Mellon, DLA Piper Ukraine LLC, Financiere de Courcelles, OJSC Allseeds Group International, The Finance and Credit Bank, World Bank, Moody’s, European Bank for Reconstruction and Development (EBRD), а також ключові посадові особи: Заступник Голови Правління Державного агентства України з інвестицій та інновацій Сергій Москвін, Голова Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку Анатолій Балюк, Заступник Голови Правління Фонду Державного майна України Олександр Потимков. Основними темами, які обговорювалися в ході конференції, стали перспективи розвитку української економіки у 2008 році, оцінка інвестиційної привабливості українського ринку для інвесторів, злиття і поглинання в розрізі українського ринку, практика і оцінка виходу українських компаній на IPO, приватизаційні процеси в Україні.