10-12 березня відбулася 4-а щорічна конференція Інституту Адама Сміта «Український інвестиційний саміт». Інвестиційну групу «Сократ» на саміті представив Андрій Ганзецький, Віце-президент інвестиційно-банківського департаменту, який виступив з доповіддю на тему «Український ринок M&A - найбільш перспективні сектори у 2008 році».
Основними питаннями, висвітленими у доповіді, стали існуючі тенденції на ринку злиття і поглинань (M&A) в Україні в найбільш перспективних секторах: роздрібній торгівлі, фармацевтичному і страховому секторах. Як зазначив Андрій Ганзецький, ці галузі на сьогоднішній день є одними з найбільш привабливих у сфері M&A для іноземних інвесторів, оскільки вони найменш консолідовані на ринку. Наприклад, фармацевтичний сектор сьогодні представлений муніципальними або приватними роздрібними мережами через відсутність в Україні єдиної національної фармацевтичної мережі. Останні 5 років зазначені галузі демонструють позитивну динаміку росту: ринок страхування за 2003-2007 рік виріс на 84%, обсяги роздрібної торгівлі у 2007 склали 29 млрд. дол. США, тоді як у 2006 році аналогічний показник склав 24,5 млрд. дол. США. За оцінкою міжнародної консалтингової компанії «A.T. Kearney», Україна входить до п’ятірки найбільш привабливих ринків, що розвиваються, для роздрібної торгівлі, тому що має найнижчий процентний показник торгової площі на одиницю населення в порівнянні з іншими країнами Східної Європи. Це свідчить про потенціал розвитку сектору роздрібної торгівлі на українському ринку M&A.
«Незважаючи на світову кризу ринку капіталу, як інвесторами, так і інвестиційними банками був даний прогноз щодо сприятливої кон’юнктури фінансового ринку стосовно України в середній і довгостроковій перспективі. У короткостроковій перспективі компаніям, що виходять на фондовий ринок, будуть висуватися підвищені вимоги щодо якості фінансової звітності, принципів ведення бізнесу та перспектив розвитку» - зазначив Директор інвестиційно-банківського департаменту Владислав Остапенко.
На саміті виступили більше 80 доповідачів, серед яких представники найбільших українських корпорацій: Ferrexpo, Укртелеком, System Capital Management, Дніпроспецсталь; провідні міжнародні інвестори: Telenor, Kraft, Central European Media Enterprises, Danone, UNIQA, MTS; ключові фінансові інститути, а також ключові посадові особи: Посли І.Харченко і Т.Барроу, Члени Парламенту Великобританії Джон Гроган і Ричард Спрінг, Міністр економіки України Богдан Данилишин, Голова Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку Анатолій Балюк, Президент Асоціації ПФТС Ірина Заря. Основними темами, які обговорювалися в ході триденної конференції, стали перспективи розвитку української економіки у 2008 році, оцінка інвестиційної привабливості українського ринку для інвесторів у цілому і посекторально, український ринок злиттів і поглинань, практика і оцінка виходу українських компаній на IPO.
Український Інвестиційний Саміт - найбільший у світі міжнародний форум з інвестицій в Україну. У 2008 році в ньому взяло участь більше 650 делегатів з 21 країн світу. Актуальним доповненням до програми цього року став Український саміт інфраструктури, що відбувся 11 і 12 березня. У його рамках були розглянуті можливості для приватного сектора в проектах, пов’язаних з поліпшенням і модернізацією української інфраструктури напередодні футбольного чемпіонату Євро-2012.